léto 2009

2009 Tábor otazníků

Tento rok jsme sice museli na tábor čekat o týden déle jak v minulých letech, ale dočkali jsme se.

Trochu nám kalilo radost jen to, že nás bylo tak málo. A to dalo celému táboru i název “Tábor otazníků”. Někteří ještě do poslední chvíle nevěděli, zda vůbec pojedou.

Nakonec jsme se přeci jen sjeli a tábor mohl začít. Za pomoci některých rodičů jsme postavili stany, umývárku i sprchu.

Rodiče brzy odjeli a my se dali do etapové hry. Tentokráte to bylo cestování po jihovýchodní Asii.

Proběhl např. závod lodí, lov perel na Zdětíně, v sobotu jsme vzali kola a vyrazili na dvoudenní výpravu na Suchý. Než jsme tam dojeli, Pavel už nám blokoval místa na stany. Ty jsme rychle postavili, protože se všichni těšili do vody a hlavně vyzkoušet si surfové plováky, které nám věnovala firma Esprit sport Brno.

Nejprve se všichni báli, ona to není žádná sranda, na takovím plováku se udržet. Pak už to bylo lepší a po chvíli teréningu už to většině šlo.

Večer jsme si potom mohl každý zakusit, jaké je to pomoci někomu, kdo třeba nevidí, neslyší, či se nemůže hýbat.

Druhý den jsme jeli zpátky do tábora.

V noci pak některé čekal očekávaný obřad

“ přešátkování ”, tedy povýšení od světlušek a vlčat ( 6-10 let ) mezi mladší skauty. Obřad se jistě povedl a všem zúčastněným se velmi líbil. Svíčkami osvětlenou stezku dokreslovaly blesky přicházející bouřky.

Jen bylo po obřadu, bouřka byla tady. Silný výtr a zlověstné praskání lámajících se větví nás donutil, abychom se asi na půl hodiny schovali do chaty. Pár spadlých stromů v okolí tábora nám dokázalo, že jsme udělali dobře.

Druhý týden tábora pokračoval především v plnění různých “bobříků ” a “odborností “. Pro odbornost tance a zpěvu v pondělí Beruška s Fildou secvičili s ostatními scénku a večer ji pak předvedli.

Celotáborová etapová hra pokračovala dále. Stavěli jsme např. CHYŠKU, nebo hledali BUDHU.

V úterý večer byl karneval. Většina si na něj připravovala masky už doma a tak to vypadalo dobře. Povedený byl třeba Marťův pirát, nebo parta miminek.

Ve středu jsme oslavili Fildovi třinácté narozeniny a v noci všechny čekala stezka odvahy.

Strašidla se těšila asi ještě více jak děti. Skončili jsme po půlnoci. Někteří šli nakonec i třikrát.

Čtvrtek se hlavně nesl v duchu příprav slibového ohně.

A večer pak samotným obřadem skládání skautského slibu.

V pátek jsme ještě využili hezkého počasí a jeli se vykoupat na Zdětín.

Zbytek tábora většina věnovala dodělání odborných zkoušek dle vlastního výběru. Např. Plavce, Táborové stavby nebo Chovatele.

Beruška s Fildou si, jako první z oddílu úspěšně dokončili jednu z největších skautských odborných zkoušek “ Tři orlí pera “ .

V pátek večer jsme se ještě vyřádili na diskotéce, pak noční spaní u ohně a v sobotu už jen balení a domů.