léto 2010

2010 Tábor na Koňské (Komáří) louce

Ve dnech 11.-20.července jsme pořádali náš skautský tábor. Naskytla se nám příležitost, abychom měli tábor na jiném místě než každý rok. Protože jsme si řekli, že změna je život, a také jsme se chtěli podívat do jiných krajin. Tak jsme využili nabídky br. Kovboje a jeli letos k němu do Úsova. Byla to také jedinečná příležitost, jak si vyzkoušet tábor tzv.“na zelené louce“ to znamená, že si na začátku tábora vybudujeme všechno sami.

Bylo to velice poučné, i když dětem práce moc atraktivní nepřipadala. Té bylo bohužel víc, než jsme mysleli, protože nepřijeli slíbení pomocníci.

I přes počáteční potíže se tábor rozběhl. Hráli jsme celotáborovou hru „Děti slunce“. Hra nás zavedla do kraje bájných Inků a každý den nám připravila řadu úkolů, se kterými jsme se museli poprat. Bylo nám sice horko, ale nenechali jsme si ujít celodenní výlet na kolech.
Navštívili jsme přírodní museum rostlin Arboretum, kde je víc jak 200 druhů dřevin z celého světa.
Nedaleko Arboreta se nachází Mladečské jeskyně a tak jsme je ani my samozřejmě nemohli vynechat. Horké letní dny jsme využívali k častým návštěvám blízských pískoven „Bagr“. Zajezdili jsme si na koních a navštívili místní zámek Úsov a jeho stálou loveckou expozici.
Tábor jsme zakončili diskotékou a rituálem „Slibového ohně“, kde si Kuchťa složil svůj slib vlčete.

You may also like...