léto 2012

2012 v tomto roce se tábor nekonal. Místo něho jsme se zůčastnili největšího setkání vodních skautů od nás i ze zahraničí „Navigamus“ na Velkém boleveckém rybníce u Plzně.

Navigamus 2012

Ve čtvrtek 7.června jsme se vydali na největší akci vodních skautů, na akci zvanou Navigamus. Navigamus se tentokrát konal v Plzni na Boleveckém rybníce.

V červnu se skauti a skautky přenesli na čtyři dny na palubu zaoceánského parníku, aby si připomněli sté výročí plavby Titaniku.

Připravený byl pro nás pestrý program a týmové hry .
Přes tisíc účastníků zažilo atmosféru velkého setkání. Všichni jsme si vyzkoušeli něco nového, setkali se s dalšími skauty; jak z ČR tak i ze zahraničí.

7.6. V pondělí ve dvacet hodin slavnostním nástupem zahájili Navigamus 2012.

8.6. V úterý jsme si zahráli první velkou společnou hru, také Inspiro a první závod na vodě.

9.6. Třetí den jsme byli celý den ve městě, poté velkolepé setkání na náměstí Republiky v Plzni a na závěr Benátská noc a ohňostroj.

10.6. Tímto dnem Navigamus 2012 skončil. Vítězná zelená paluba na slavnostním závěrečném nástupu převzala ceny a hlavní kapitán VS Vezír prozradil, že motivem příštího Navigamu – v roce 2015 – bude bitva u Trafalgaru.