Zima 2015

   Šestý ročník zimního tábora – tentokráte na chatě sv. Martina v Olšanských horách právě skončil.

   Konal se o jarních prázdninách 23.-27.2.2015. Nejprve se zdálo, že ani nebude sníh, stejně jako minulý rok. Čím jsme však byli blíže, tím sněhu přece jenom začalo přibývat. Dokonce tak, že jsme autem neprojeli až k chatě a poslední 2 km šli po svých. Nebylo to už moc do kopce a tak se šlo docela dobře.

   Po příchodu na chatu a zatopení v kamnech i žaludkách (teplou polévkou) jsme se ubytovali a zbytek dne nám vyplnily hry Bang a Vlkodlaci, které tuto svoji úlohu plnily každou volnou chvilku po celý týden.

   V úterý jsme si užili sněhu na svahu. Byla to ale bohužel poslední možnost, protože se oteplilo a sníh ze svahu odtál rychlostí blesku. Ne však ten okolo chaty na malé louce, kde ho místy bylo i 30 cm. To nám napomohlo k tomu, že jsme začali stavět iglú. Večer jsme si sedli a zapěli pár písniček s kytarou.

   Středa byla ve znamení celodenní výpravy do města Štíty. Táborníci byli rozděleni do dvou skupin Vlci a Houbaři a měli po cestě plnit 5 úkolů. Obě skupiny měly jít jinou cestou tak, aby se potkaly ve Štítech a tou druhou cestou zase zpět na chatu. Až na to, že nám Vlci trochu zabloudili, se výprava zdařila.

   Čtvrtek byla celé dopoledne hra Pohádkový les, kde se na 36 místech každý musel vždy rozhodnout, co udělá dál tak, aby ho např. čarodějnice neupekla, vodníci nestáhli pod vodu nebo třeba nebloudil lesem až do noci. Odpoledne jsme čekali návštěvu z Jevíčka. Dokončovali jsme iglú a přijdoucí návštěva nám velice vypomohla. Zdrželi se krátce jen na Bang a jeden guláš a zase mazali dom. Nás čekala stezka odvahy. Večer byl ale tak jasný, že se nikdo ani nebál a tak jsme se vrátili do chaty ke kytaře a písničkám.

   V pátek dopoledne se nám strhla bitva o vlajku na iglú. Obě posádky se vystřídaly v obraně i útoku až z toho nakonec iglú nepřežilo. Po obědě jsme uklidili chatu a pomalu se odebrali na zpáteční cestu.

   Bylo nám na Olšanských Horách moc hezky a všichni jsme si to užili, jak jen jsme uměli nejlépe, jak nám káží skautské ideály. Tak zimní tábore Á-hoj a zase za rok!!!  

IMG_0291

Fotky jsou hotové ZDE.

You may also like...