Kdo jsme

Jsme pobočný spolek Svazu skautů a skautek ČR z.s.

Oddíl vodních skautů tzn. děláme vše, co jiní skauti, jen pro výchovu dětí využíváme vodu a to od plavání přes vodáctví až po jachting ( kajaky, kánoe, pramice, plachetnice ).

Klubovny:  Zámek 99, Plumlov

U výpustě, Mostkovice

Loděnice:   kemp Žralok, Plumlov

email:          bukanyrplumlov@centrum.cz

Tel.:              +420 704 403 703

IČO:              0 3 9 5 1 7 7 4

Účet:             2701149667/2010 Fio banka

Oddílové pokřik

Me plomlovští Bukanýři                               Plavání je pro nás radost,

sme hodní – ne raubíři!                               nedělá nám žádnó starost.

Plomlov leží na západě                                   Vodní skaute od Plomlova

na západě krásné Hané.                                 umí plachtit pádlovat,

A západní Hanáci                                     společně pak u ohýnku

só ti správní vodáci.                                       s kytaró si notovat.

ZNAK SVAZU

ODDÍL ZNAK - NOVÝ 001

ZNAK ODDÍLU

•  Skauting je školou občanství – cestou znalostí životních podmínek v přírodě.
  • Skauting je radostná hra, kde vedoucí a děti sdílejí společná dobrodružství jako starší a mladší bratři, kde získávají zdraví a štěstí, zručnost a ochotu pomoci.
    Skautská výchova se snaží udělat z dětí  lepší lidi – v terminologii G. B. Shawa: někoho takového, kdo nebere ze světa více, než dává. (1919)
    Hra je prvním vychovatelem – to platí jak pro zvířata, tak pro lidi. Hrou učíme dětimustek drobnosti, což by je mělo vycvičit, aby byli schopni dělat velké věci.
  • v souvislosti s jednou reportáží napsali v Prostějovském denníku:

Skauti udržují při životě tradiční hodnoty a postoje

Pomáhají, neškodí, zažívají hodně zábavy a průvodci každým dnem jsou jim morální hodnoty. Takoví jsou skauti, na souši i na vodě. Je až s podivem, že se podobná organizace dodnes zachovala. Pokud totiž přistoupíme na myšlenku, že svět nemíří zrovna správným směrem, pak by zrovna skauti už pravděpodobně neexistovali. Podobné organizace jsou však potřeba. Udržují totiž při životě tradiční hodnoty a postoje, které společnost spíše odsouvá na okraj zájmu.
       V historii jsme mohli vidět, že zrovna skautské oddíly jsou nositeli něčeho dobrého, něčeho, co se např. totalitnímu režimu vůbec nelíbilo. I to, jak se představitelé nesvobodných států chovali právě k nim ukazuje, že tato skupiny mají smysl a zároveň svůj vliv.
    Michal Sobecký