zima 2012

zima 2012 chata Maděra

Je zima a v zimě se většina členů našeho oddílu i z Konice těší na jarní prázdniny. Je už to tak podivně zařízeno, že jarní prázdniny jsou právě v zimě. Shodou okolností je jako první na řadě letos náš Olomoucký kraj a tak se stalo, že tyto prázdniny byly již na začátku února a tak byla zima v plném proudu.

Právě proto jsme tento rok nemohli jet na chatu Junior, kde jsme byli již dvakrát ( v tuto dobu je chata ještě plná turistů) a tak jsme vyjeli do Žďárských vrchů kousek od města Bohuslava Martinů Poličky.

Sešlo se nás docela dosti.

Z našeho oddílu Foxík, Želva, Veverka, Žabka, Piškot, Marek, Kuchťa a Hurvajs a z Konice Erik, Beky, Anet, Honza, Mates, Valča a Kája. S mírným zpožděním, ale přece jsme vyjeli auty směram na západ.

Jak se zpívá v jedmé staré písničce „na západ je cesta dlouhá“, ale nám ta cesta uběhla celkem rychle a hladce. Bohužel až na její závěr. Do nejbližší obce Hovězí to bylo dobré, ale tam odtud to bylo k chatě ještě přes kopec a to byla ta zrada. Díky velkému mrazu bya cesta jako zrcadlo a auta to zkrátka nevyjela.

No co vám budu povídat, zkrátka zapojili jsme svoje síly a i přes reptání některých pohodlnějších členů výpravy a trefení se nejprve na špatnou chatu, jsme nakonec zdárně dorazili na místo.

Klíče byli tam, kde bylo dohodnuto a pozatopení, převlečení, odpočinutí, nakrmení teplou polévkou a uklidnění reptalů, tu začalo být docela fajn.

Jak už jsem napsal zima byla v plném proudu a tak okolo panovala přímo „Ladovská nálada“. Všude bylo bílo, a tak se to také muselo využít. A využívali jsme to celý týden dokonale. Všichni se tu dokonale vyřádili na bobech, sáňkách, snowboardech a dokonce i na bruslích na malém rybníčku, který byl hned pod chatou.

Někteří využili ve středu příležitosti a zajeli si prohlédnout město Polička a samozřejmě si také něco koupit. Nevelkému, ale přesto hezkému náměstí tu vévodí krásný zámeček.

Každý večer se všichni sešli v podkrovní společenské místnosti a tady se povídalo, či hrály hry. Nejčastěji se hráli „Vlkodlaci“. Hra, která byla oblíbená už minulou zimu.

Tento rok je pro všechny skauty v naší republice velice významný a pro vodní skauty (mezi které náš oddíl patří) to platí dvojnásob. Nejen, že všichni slavíme 100 let od založení českého skautingu, ale navíc se v červnu bude konat i největší národní setkání všech vodních skautů z naší republiky i okolí „Navigámus 2012“.

K tomu se plní od začátku prosince malé i velké úkoly a protože se také připomíná, že uplynulo také 100 let od vyplutí i potopení lodi Titanic, celý Navigámus i úkoly k němu se točí právě okolo této lodi.

Využily jsme toho, že jsme na horách a začali jsme tu plnit druhý velký úkol a to vytvořit komiks s vymyšleným příběhem o Titanicu. Jak to uděláme je jenom na nás, a tak jsme si zvolili fotokomiks. Vymysleli jsme si příběh a tady na horách jsme chtěli nafotit ty nejdůležitější fotky. Proto jsme museli nejprve vytvořit ze sněhu loď a pak tuto nafotit a nakonec potopit do ledu.

Vytváření lodi ze zmrzlého sněhu, který se nechtěl spojovat k sobě bylo velice nelehké, ale potopit Titanik do ledu, byl ještě větší oříšek. Nakonec se to však podařilo. V klubovně tento komiks doděláme na počítači a odešleme.

I přes počáteční potíže byl tento zimní tábor velice povedený, nikomu se nic nestalo a nikomu se ani v pátek nechtělo domů. Prázdniny však skončily a tak s hezkými vzpomínkami zase v pondělí – hurá do školy!

You may also like...