Zima 2013

Zima 2013 ZIMNÍ TÁBOR DOLNÍ BEČVA – JAK SI TO PAMATUJI JÁ.

Na zimní tábor jsem se moc těšila, protože to bylo poprvé, co jsem jela se skauty na tábor. Vyjeli jsme z Prostějova autobusem. Cesta byla dlouhá, nebo mi aspoň tak připadala. Po příjezdu na místo jsme z autobusu vyndali boby a ostatní naše věci a naložili jsme je na ty boby a táhli jsme je nahoru k chatě. Bylo to pro mě trochu únavné, vezla jsem bágl Netopýra. A můj batoh zase vezla Hanka na saních. Po příchodu na chatu jsme si měli najít místo na spaní a s tím jsem měla trochu problém, několikrát jsem se stěhovala.

Poprvé jsem si našla místo na jedné posteli, ale pak jsem zjistila, že tam spí Chiaksee. Pak jsem se přestěhovala nahoru do prvního patra. Tam se mi nelíbilo, protože tam holky měly pořád otevřené okno a mně byla zima, tak jsem se stěhovala zpátky dolů do přízemí, ale na horní postel. Tam jsem strávila první noc, ale bála jsem se, že ve spaní spadnu, tak mi Chiaksee dal pod matraci papuče, aby se její okraj zvedl a já nespadla dolů. Následující den jsem se přestěhovala na dolní postel, kde ještě bylo jedno místo volné a nahoru místo mě šel spát Erik. Na dolní posteli jsem pak už zůstala až do konce tábora.

V úterý jsme pokračovali s naší hrou, která je podobná Dračímu doupěti, to mi řekla maminka, když jsem jí popisovala, jak se ta naše hra hraje. Moje postava je kouzelník a vymyslela jsem jí jméno Barta. Taky jsme řádili na sněhu. Koulovala jsem se s Kikčou a bobovala. Na sněhu jsme řádili v každou volnou chvíli, takže i večer v osobním volnu. A bylo to bezva.

Ve středu jsme šli na výlet do Rožnova pod Radhoštěm. Cestou jsme si povídali a já jsem pak udělala velkou sněhovou kouli, se kterou mi pomáhal Pušťa, protože ke konci už byla tak těžká, že bych ji sama neukoulela. Kouli jsme nakonec schovali pod velký strom a to už jsme byli skoro u Rožnova. V Rožnově na náměstí v papírnictví jsem koupila pro maminku srdíčko na zapíchnutí do květináče. Taky jsem si koupila deníček a nějaké mňamky. Z Rožnova jsme zpátky na chatu jeli kousek autobusem a zbytek pěšky.

Čtvrtek byl zase ve znamení naší hry. Přemohli jsme skřetího šamana, který na nás vyslal dva jedovaté pavouky. Kuchťa při tom boji přišel skoro o všechny svoje životy, a když mu zbyl poslední, tak jsem ho dotáhla až do postele (ve hře). Tato hra se mi moc líbí.

V pátek se balilo. Protože to ještě neumím, tak mi Matyáš pomohl sbalit spacák. Sbalit ostatní věci mi pak pomohl Erik. Doma jsem pak zjistila, že mám v batohu cizí obal na spacák a naopak mi chyběl můj ručník. Abych řekla pravdu, nezjistila jsem to já, ale maminka. Přestože se mi na horách líbilo, tak jsem se hrozně těšila domů za maminkou a tatínkem. Ale teď už se zase nemůžu dočkat, až bude léto a pojede se na letní tábor.
Puntík.

You may also like...